Bilişim Dünyası Haberleri
Buradasınız: Anasayfa / Bilişim Dünyası Haberleri
Bilişim Dünyası Haberleri
Bilişim Dünyasından son haberlere ve duyurulara ulaşmak için aşağıdaki listelere gözatabilirsiniz
Google Florida 2 Güncellemesi
Google önemli bir SEO güncellemesi yaptı. Florida V2 Google algoritmasında sürekli değişiklik yapan bir firma. Bugüne kadar onlarca güncelleme ile web siteleirn karşısına çıktı. Buradaki amaç, SEO konusunda spam yapan siteleri doğru içerik üreten sitelerin arkasına düşürmek. 
SEO Nedir ve Küçük İşletmeler İçin Nasıl Çalışır?
SEO nedir ve nasıl çalışır? açıklayabilmek adına bu basit SEO rehberini hazırladık. İşinizi nasıl etkilediğini ve iyi durumda olmak için neler yapmanız gerektiğini daha iyi anlayabilmeniz için SEO’nun bazı temel özelliklerini de ele alacağız.
2020 Instagram Trendleri
Instagram, kurulduğundan bu yana en gözde sosyal platformlardan biri. İlk olarak 2010 yılında kullanıcısı ile buluştuğunda yalnızca bir fotoğraf paylaşma uygulamasıydı. Ancak şu an hem bireysel hem ticari anlamda geniş etkiler yaratabilen bir platform halini aldı.
Kurumsal İletişimde Hikaye Özelliğinin Kullanımı
Hepimizin oldukça aşina olduğu ve severek kullandığı hikayeler özelliği; Snapchat’in hayatımıza sokmaya başladığı ve yüksek oranda eğlenceye yönelik içerikler ürettiğimiz bir araç iken, Instagram’ın bu özelliği bünyesine almasıyla birlikte farklı amaçlarla da kullanabileceğimiz bir araç halini aldı. Özellikle interaktif iletişim ve anlık paylaşım özellikleriyle markaların da veri toplama / ölçüm yapma gibi birçok ihtiyacını karşılayabilir bir konuma geldi.
İçerik Hazırlamanın Püf Noktaları
Günümüzde online platformların hızlı artışı ile birlikte “içerik üretimi” belki de en önemli sorunlardan biri olmaya başladı. Yalnızca etkileşim amaçlı üretilen içeriklerin arttığı, hatta işlenecek konunun neredeyse kalmadığından yakınılan şu günlerde aynı konuyu yüzlerce defa işlemiş binlerce içerik bulmamız oldukça kolay.
Video İçerik SEO ya Nasıl Yardımcı Olur
Arama motorları, kullanıcılarına en alakalı içeriği sunabilmek için devamlı bir dönüşüm halinde. Son yıllarda tahtını iyice sağlamlaştıran video içerikler de bu dönüşüm sırasında öne çıkanlardan biri olmayı başarıyor. Çünkü araştırmalar video içeriklerin daha dikkat çekici ve akılda kalıcı olduğu konusunda oldukça hemfikir. Asıl soru ise video içerik SEO’ya nasıl yardımcı oluyor?
Sosyal medyaya para cezası geliyor
Sosyal medyaya ilişkin yeni düzenlemeler korona virüsü ile mücadele için hazırlanan torba yasaya ekleniyor. Yeni düzenleme ile, kullanıcılar da içerik kaldırılması talebinde bulunabilecek. Eğer başvurulara 72 saat içerisinde cevap verilmezse, sosyal ağlara para cezası kesilecek.
Hayat Eve Sığar uygulaması yayında
Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulaması, IOS ve Android tabanlı telefon ve tabletlerde kullanılmak üzere yayına verildi. Uygulama ile oturduğunuz semtteki enfekte yoğunluğunu ve riskini görebiliyor, ailenizdeki kişilerin durumunu takip edebiliyorsunuz.
Facebook yeni özellik Görüntülü grup sohbeti
Facebook, yeni grup görüntülü sohbet özelliği Messenger Rooms'u hayata geçirdi. Aynı anda 50 kişi uygulamayı kullanarak sohbet edebilecek. Sohbete davet edilen kişiler hiçbir uygulama indirmeden sohbete katılabilecek.
Sağlıklı yaşam için 30 uygulama
Telefon ve tabletlerdeki uygulamalar iletişim ve eğlence için olduğu kadar, hayatı düzene sokmak ve daha sağlıklı bir yaşam için de kullanılabiliyor. İhtiyaçlara göre seçilerek indirilebilen 30 uygulamayı seçtik ve listeledik.
Akıllı Turizm ve İyi Uygulamalar
Akıllı turizm, turizm sektöründeki turist ve turistik faaliyet verilerinin işlenerek, bölge turizmine olan talebin artmasını, turistlere kişiselleştirilmiş ürün ve hizmetlerin sunulmasını, açılan yeni kanallarla daha fazla sayıda kişiye ulaşılmasını ve çevre dostu turizm politikaları oluşturulmasını sağlamaktadır.
Şehirlerin E-Dönüşümü: Akıllı Şehirler
eBelediye uygulamalarının yaygınlaştığı 2000’li yıllardan itibaren teknolojik gelişmeler eBelediye hizmetleri içinde yer alan kent bilgi sistemleri kavram ve uygulamalarını daha da ileriye taşıyarak kent yönetim yaklaşımlarını Akıllı Kentlere kadar taşımıştır.
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın